zastosowanie drzewa na fasady

Posted on 13/06/2017 11:27am

Fasady drewniane są coraz bardziej modne. Deski elewacyjne mogą być kładzione na całej elewacji, bądź na jej elemencie. W ciągu ostatnich kilku lat coraz to popularniejsze staje także drzewo modyfikowane termicznie.
Drewno elewacyjne powinno być wytrzymałe na warunki pogodowe i zniszczenia biologiczne spowodowane grzybami i szkodnikami.

Deska tarasowa
Author: Wolfcraft
Source: Lange Łukaszuk s.j.
Deski elewacyjne zdołają być ułożone poziomo, pionowo, czy też pod kątem. Drewno jest tworzywem jaki rozszerza się i kurczy pod wpływem wilgoci, w związku z tym montując je, należy zostawiać pomiędzy nimi kilka milimetrów odstępu, żeby zapewnić im niewielki ruch.
Elewację drewnianą jest możliwość mocować do wszelkiego typu ściany. Przeważnie wykorzystuje się ruszt z drewna zbudowany z takiego samego typu drzewa co fasada, dogłębnie zaimpregnowanego. Jeśli nastręcza tego układ desek elewacyjnych, używa się ruszt krzyżowy - gepetto.com.pl/oferta/blaty-drewniane.

Deska tarasowa jest impregnowana pod ciśnieniem i malowane przez wytwórców, inne trzeba zaimpregnować przed składaniem. Drewno odpowiednio zabezpieczone i wentylowane będzie cieszyć ładnym wizerunkiem przez długie lata. Długość desek trzeba przystosować do potrzeb danej fasady. Popularne obecnie profile żaluzjowe mają trochę inne proporcje aniżeli standardowe deski - gepetto.com.pl/oferta/tarasy-drewniane.

Drewniane tarasy wznosi się chętnie, bowiem ich wykonanie nie jest zbyt ciężkie. Nastręcza jednakże wyboru stosownego rodzaju drzewa i skrupulatnego montażu. Za to zyskujemy taras trwały, efektowny i taki, po którym nawet w chłodniejsze dni można przechadzać się bez butów. Grunt pod drewniany taras musi być stabilny, twardy i równy. O tym, czy taras będzie piękny także po paru latach, przesądzają regularne zabiegi pielęgnacyjne.

Dwa razy do roku nieodzowna jest gruntowna konserwacja. Należy precyzyjnie umyć taras myjką ciśnieniową, a następnie położyć olej, który się stosuje do pokładów jachtów. Taras drewniany to wygodne miejsce odpoczynku i ozdoba domu. Tarasy drewniane świetnie konstruują się z elementami wykończenia domu i roślinami w ogródku. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę to, że konstrukcja tarasu drewnianego jest szczególnie szybka, a deski tarasowe są stosunkowo tanie, to należałoby się na niego zdecydować.