Moc tkwi w szczegółach, czyli o znaczącej roli dodatków w aranżacji wnętrz

Posted on 11/06/2017 7:28am

Często spotykamy się ze stwierdzeniem, iż detale wprowadzane do wnętrza decydują o ostatecznym efekcie aranżacyjnym. Nie sposób się z tym nie zgodzić, bo w właśnie małe akcesoria potrafią przemienić monotonną stylizację w całkowicie nową, lepszą jakość.

Tekstylia do domu
Author: jencu
Source: http://www.flickr.com
Ta niezwykła moc jaką mają artykuły dekoracyjne do domu może stać się naszym sojusznikiem podczas planowania metamorfozy. Wystarczy kupić piękne dodatki, by cieszyć się odświeżonym wystrojem. Z pomocą modnych akcesoriów, które zapewnia polski importer tekstyliów domowych, udaje się także wykreować przestrzeń nawiązującą do określonego nurtu. Złoto, srebro, kryształy, luksusowe żyrandole, puszyste poduchy, połyskujące tkaniny to elementy budujące kompozycję w duchu glamour. Ekologiczne materiały, obrazy inspirowane dalekimi podróżami oraz figurki dzikich zwierząt to z kolei artykuły dekoracyjne z wykorzystaniem, których stworzymy drapieżny aranż.

Klasyczne mieszkanie przemieni się w pop-artowe lokum za sprawą barwnych detali, plastikowych sprzętów, plakatów przedstawiających wizerunki ikon współczesnej kultury popularnej. Natomiast dla osób preferujących nowoczesną estetykę, producent ozdób zaleca akcesoria w uproszczonych, ascetycznych formach, metalicznych barwach oraz o ciekawym designie. Zaś w klimat babciny wprowadzą między innymi koronki, duże świeczniki, a także lustra oprawione w bogato zdobione ramy.

Dokonanie przemiany wnętrza wbrew pozorom nie jest arcytrudnym zadaniem. Nie potrzeba ani znacznych funduszy, ani zbyt wiele czasu. Aby przemienić oblicze wnętrza nie musimy zatrudniać do tego specjalistów. Wystarczy, iż wybierzemy kilka właściwych elementów dekoracyjnych, posłużymy się przeczuciem, kreatywnymi pomysłami oraz propozycjami dostępnymi w bogatych ofertach sklepów zajmujących się sprzedażą ozdób. W ten dokładnie sposób zyskamy pewność, iż efekt końcowy będzie dopasowany do naszego styku i wyjątkowo satysfakcjonujący. Zatem pora zdecydować jaki styl najbardziej nam odpowiada i wyruszajmy w poszukiwaniu dodatków, by nasze lokum zaskoczyło nowym blaskiem!