Aktualnie budujesz dom? Zdecyduj się na nowoczesne materiały, które zachowają idealny wygląd przez wiele długich lat

Posted on 13/06/2017 11:27am

Budowa własnego domu to z całą pewnością bardzo duże wyzwanie. Aby wybudowany dom był trwały, a jednocześnie wyglądał naprawdę dobrze, trzeb kupić elementy wykończeniowe rewelacyjnej jakości. Nowoczesne elewacje to na chwilę obecną nie wszystko. Co jest ważne? Co ma największe znaczenie? Czym kierować się podczas wybierania materiałów?

Nowoczesna elewacja
Author: Wienerberger
Source: http://www.wienerberger.pl
Nowoczesne elewacje wybierane są dzisiaj przez naprawdę dużą grupę osób. Zwykły tynk nie cieszy się już tak ogromną popularnością. Z chęcią wykańczamy nasze domy cegłą klinkierową, a nawet kamieniem naturalnym. Powinno się jednak wiedzieć, że sama elewacja to jeszcze nie koniec prac. Liczą się również innego rodzaju materiały. Dzisiaj większość osób decyduje się na posiadanie tarasu - www. To z całą pewnością świetny pomysł. Na tarasie można pić poranną herbatę, jeść obiad, przyjmować gości czy zwyczajnie wypoczywać.

Warto jednak pamiętać, że taras będzie prezentował się doskonale tylko wówczas,gdy zostanie wykonany z właściwych desek. Deski tarasowe (Gepetto) powinny być przede wszystkim odporne na wpływ czynników atmosferycznych. Opady deszczu i śniegu, niska i wysoka temperatura – wszystko to sprawia, iż źle dobrane deski tarasowe szybko stracą swój rewelacyjny wygląd. Ci, którzy w ogóle nie muszą przejmować się pieniędzmi mogą postawić na deski tarasowe zrobione z drewna egzotycznego. To obecnie odznaczający się największą trwałością materiał, któremu nie straszne nawet skrajne warunki zewnętrzne. Równocześnie deski tarasowe wykonane z drewna egzotycznego prezentują się perfekcyjnie. Wada? Niezwykle wysoka cena. Zdecydować się można także na deski wyprodukowane z sosny bądź świerka, czyli rodzimych gatunków drzew. W tym wypadku można jednak stosować jedynie te deski, które poddano procesowi ciśnieniowej impregnacji. Dobry jest także dąb, który musi być uprzednio zaimpregnowany bądź zabejcowany. Inaczej błyskawicznie będzie wchłaniał wilgoć.

Taras nie jest rzecz jasna jedynym elementem domu, który zasługuje na uwagę. Warto przyłożyć się do wykończenia ścian czy podłóg , które znajdują się wewnątrz domu. Im wyższej jakości materiały zostaną zastosowane, tym wyższa trwałość zrobionych elementów. A to zawsze przekłada się na mniejsze wydatki. Im coś dłużej świetnie się prezentuje, tym rzadziej należy to bowiem zmieniać.